KORUYAMIYORSAN UYAR

Geçtiğimiz günlerde 50 milyon vatandaşın kimlik bilgilerinin çalındığı ve bunların internete konulduğu bilgisi ile ülkemizin kişisel bilgi mahremiyeti konusundaki umursamazlığını teyit ettiğini gördük. Dahası bu bir bilgiye göre eskiden el altından satılırken artık yeterli pazarı bulamayınca paylaşılmış olduğu yönündeydi. Gel gelelim yetkililer bir takım laf kalabalığıyla işi geçiştirmeye çalışmaktalar. Ancak kimse bundan sonrası için neler yapıldığı neler yapılacağı yada bundan sonra kamu kurumlarındaki işlemlerde ek güvenlik önlemi olarak şunları yapacağız diyen olmadı. Ben pek şaşırmadım çünkü umursamazlık bu seviyedeyken fazlasını beklemiyorum.

Her neyse bende bu konuda kendi çapımda bir dilekçe ile başbakanlığa başvurarak bu günden sonraki kamu kurumlarında adıma yapılan işlemlerde sorumluluğun başbakanlıkta olduğunu bildireceğim. Olası bir dolandırıcılık durumunda da maddi manevi olarak başbakanlığı dava edeceğim. Malumunuz kimlik dolandırıcılığında sahteciliği  yapanın kendiniz olmadığını ispatlamak gerekiyor ve bu süreçte haciz , dava, avukat, adliye derken insan perişan olduğuna dair bir çok haber izlemişsinizdir. örnek haber için tıklayın. bir diğeri

Bu dilekçe metni aşağıdadır. ayrıca ek olarak indirip kendiniz için kullanabilirsiniz.

T.C. BAŞBAKANLIĞI’NA

KONU   : Kimlik bilgilerimin işlenmesi hakkındaki talebim

İLGİ        : 50 Milyon TC Vatandaşının Kimlik Bilgiler İle Adres Bilgilerinin Çalınmış Olması

06.04.2019 günü çeşitli mecralardan 50 milyon TC vatandaşının kimlik bilgiler ile adres bilgilerinin çalındığı bilgisini aldım ve durumla ilgili yaptığım araştırma ve yetkililerin açıklamalarına göre durumun gerçekten VAHİM olduğunu anladım. Buna göre önlem olarak çeşitli uzmanlar e-devlet üzerinden adınıza hat açılması,  vergi borcunu vb. işlemleri sorgulamanız gerektiğini söylüyordu.

Ancak bugüne kadar halen 50 milyon insanı ilgilendiren bir durumla alakalı olarak kamu kurumlarının almış olduğu önlemleri de duymadım yeni uygulamaya giren bir tedbirde. Bu bilgilerin kullanılarak yapılabilecek işlemler hakkında DEVLET olarak nasıl bu kadar zafiyet ya da vurdumduymazlık içinde olunduğunu anlamış değilim. Hatta bu işi savcılığın soruşturması sonucunda çözüleceği gibi bir intiba yaratan bilumum bakan başbakan vb. yetkililerde durumun ne kadar farkında kavrayamadım. Hatta Başbakanın “evimin adresini sorsalar söylerdim” mahiyetinde ki inanılmaz yorumu zaten durumun vahametini arttırıyor.

“KORUYAMIYORSAN UYAR” ifadesiyle özetlenebilecek durum için ACİLEN tüm Türkiye’de şahsım adına yapılacak işlemlerde aşağıda yazan cep telefonuma bilgi gönderilmesi ve hatta o işleme ait özel bir kod gönderilerek gönderilen kod olmadan işlemlerin gerçekleştirilememesi için gerekli sistemin devreye alınmasını talep ediyorum.

Sonuç olarak bu dilekçemle birlikte tüm Türkiye’de aşağıda kimlik bilgilerime göre şahsım dışında yapılacak tüm işlemlerden dolayı başbakanlığınızın sorumlu olduğunu ve olası bir dolandırıcılık faaliyetinde maddi manevi tüm zararım için davaları doğrudan kurumunuza açacağımı bildiririm.

Dilekçeye konu kimlik bilgilerim

TC No :

Telefon :

Adres :

Koruyamıyorsan Uyar-web